Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

2017/2018

II MIEJSCE W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM

II miejsce w ogólnopolskim konkursie to wielkie osiągnięcie. Spośród czterech uczestników z naszego przedszkola, którzy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie pt. „Matematyka z wyobraźnią” jedna praca okazała się zwycięską, a była to praca Małgosi z gr. II (drzewo z nasionami). Zdjęcia prac uczestników konkursu z naszego przedszkola w galerii zdjęć.

24.11.2017 ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA

24 listopada 2017r. świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola swojego ulubionego misia, który pozostał u nas na cały dzień i razem z nami uczestniczył w różnych formach spędzania dnia w przedszkolu. Nasze pluszaki uczestniczyły w różnych zajęciach w sali, razem z nami ćwiczyły, spędziły czas w ogrodzie przedszkolnym, a na koniec wyruszyły w wesołą podróż naszą lokomotywą na placu zabaw.

21.11.2017R. KONCERT MUZYCZNY PT. "JESTEŚMY DZIEĆMI ZIEMI TEJ"

W listopadzie uczestniczyliśmy w koncercie o tematyce patriotycznej pt. „Jesteśmy dziećmi ziemi tej”. Podczas tego niezwykłego wydarzenia zostaliśmy zapoznani z instrumentem smyczkowym, jakim są skrzypce.

16.11.2017R. TEATRZYK PT. "PRZYJAŹŃ TO SKARB"

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów z Agencji Artystycznej z Krakowa z programem pt. „Przyjaźń to skarb”. Nasze przedszkolaki wraz z mieszkańcami lasu wyruszyły na poszukiwanie skarbu. Po drodze czekało na nich wiele zagadek oraz śpiewanie piosenek. Odnaleziony skarb to nie cenne rzeczy, ale prawdziwa Przyjaźń

16.11.2017 RZEŹBA W GR. IV

W gr. IV odbyły się warsztaty rzeźbiarskie. Dzieci tworzyły rzeźby w mydle według własnego pomysłu. Efekty prac można zobaczyć w galerii zdjęć lub na wystawie w przedszkolu.

14.11.2017 GR. IV POZNAJE ZAWÓD PIZZERA

Bardzo dziękujemy Państwu Magdalenie i Łukaszowi Miąsko za to, że w ramach realizacji projektu „Poznajemy ciekawe zawody rodziców” mogliśmy zapoznać się z pracą pizzera. Dzieci odwiedziły pizzerie DaGrasso i czynnie uczestniczyły w tworzeniu pizzy. Poznawały kolejne etapy, wybierały dodatki, sypały ser i zioła, nakrywały do stołu. A na koniec przepyszna degustacja.

14.11.2017 TATA GABRYSI S. Z GR. II CZYTAŁ DZIECIOM

Do akcji czytania dzieciom dołączył tata Gabrysi S. z gr. II, który przyniósł Wielką księgę przygód Bolka i Lolka i przeczytał dzieciom bajkę pt. „Bolek i Lolek w przedszkolu”.

13.11.2017 ZAJĘCIA W GR. I "POTRAFIMY DBAĆ O ZĘBY"

W ramach edukacji prozdrowotnej  dzieci zostały zapoznane z zawodem stomatologa oaz dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, pastą i szczoteczką.

13.11.2017 MAMA TYMKA Z GR. IV CZYTAŁA DZIECIOM

Z cyklu czytamy dzieciom w grupie IV Mama Tymka czytała dzieciom książkę pt.  Tajemnice klubu – „Dobre maniery” D.Skwarka.

09-10.11.2017 DROGA GOLGOTY

99 rocznica Święta Niepodległości to okazja, by wyruszyć w marsz patriotyczny i uczcić pamięć zapaleniem zniczy na drodze Golgoty tych, którzy zginęli walcząc za naszą wolną Polskę.

09.11.2017 WARSZTATY PT. "OWOCOWE NUTKI"

Dziś były warsztaty pt. „Owocowe nutki”. Nie było degustacji, ale za to mnóstwo pomysłów na to, jak z owocu lub warzywa powstaje instrument muzyczny i to grający: okaryna z pietruszki, trąbka z tykwy, dudka z marchewki, multanka z bambusa i wiele innych ciekawych pomysłów, które bardzo podobały się dzieciom, bo naprawdę grały.

08.11.2017 ZAJĘCIE PLASTYCZNE W GR. I - WYKLEJANIE PLASTELINĄ

Wyklejanie plasteliną to ciekawe zajęcie dla najmłodszych przedszkolaków. Przy rozcieraniu plasteliny dzieci ćwiczą paluszki, a przy tym świetnie się bawią. 3-latki wykonały kalosze z plasteliny na deszczową pogodę.

ZABAWY RUCHOWE W SALI W GR. I

Zabawy ruchowe odgrywają bardzo ważną rolę w rozwoju każdego dziecka, dlatego w przedszkolu dajemy dzieciom jak najwięcej okazji do ruchu, zarówno w sali, jak i w ogrodzie przedszkolnym.

03.11.2017 BABCIA MAĆKA Z GR. IV CZYTAŁA DZIECIOM

Grupa IV gościła babcię Maćka, która czytała dzieciom piękną bajkę braci Grimm pt. „Braciszek i siostrzyczka”.

ZABAWY DOWOLNE W GR. IV

Każdy przedszkolak czeka na moment w ciągu dnia, jakim jest dowolna działalność dzieci, do której możemy zaliczyć m.in. zabawy swobodne w sali. Każda zabawa, nawet ta najbardziej prosta przynosi dużo radości.

27.10.2017 WARSZTATY KULINARNE W GR. III

Zajęcia kulinarne w gr. III rozpoczęliśmy od spotkania z mamą Huberta, która przygotowała w domu babeczki a dzieci zajęły się ich własnoręcznym ozdabianiem. Dziękujemy pani Agnieszce i zapraszamy kolejnych rodziców.

27.10.2017 ZAJĘCIA KULINARNE W GR. II

Grupa II miała zajęcie kulinarne pt. „Robimy pizzę”. Pizza powstała od podstaw z wszelkimi dodatkami, a po upieczeniu był przepyszna. Dziękujemy pani Agnieszce Całka – mamie Bartosza za zorganizowanie ciekawego zajęcia.

26.10.2017 KONCERT MUZYCZNY PT. "NIEZWYKŁE PRZYGODY PANA PAŹDZIERNIKA"

W ramach spotkań z muzyką  odbył się kolejny koncert muzyczny. Podczas spotkania dzieci mogły poznać  instrumenty perkusyjne oraz przygody niesamowitego Pana Października. Towarzyszyły nam ciekawe muzyczne opowieści wśród bajecznie kolorowych liści.

19.10.2017 SPOTKANIE Z POLICJANTKAMI

19.10.2017 nasze przedszkole odwiedziły panie policjantki z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji w Warszawie. Dzieci poprzez ciekawą formę prezentacji z łatwością przyswoiły i utrwaliły sobie zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i pieszym.

17.10.2017 GR. IV NA SPOTKANIU Z PANEM BURMISTRZEM

Grupa IV odbyła spotkanie z panem burmistrzem Krzysztofem Chacińskim. W gabinecie burmistrza dzieci zadawały pytania, a pan burmistrz chętnie i obszernie na nie odpowiadał. To było bardzo niezwykłe spotkanie, ponieważ dzieci mogły osobiście poznać tak ważną osobę.

 

16.10.2017 KONKURS RECYTATORSKI

Dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w konkursie recytatorskim, prezentującym twórczość Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej i zajęły wysokie miejsca:
I miejsce – Aurelia z gr. III
II miejsce – Maja z gr. IV
III miejsce – Blanka z gr. III

 

13.10.2017 DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej mieliśmy w naszym przedszkolu małą uroczystość. Grupy IV i II przygotowały program artystyczny i drobne upominki, a życzenia złożyła p. dyrektor i p. Agnieszka - przewodnicząca Rady Rodziców.

 

12.10.2017 ZAJĘCIE PLASTYCZNE W GR. II

Grupa II wykonała pracę plastyczną pt. „Jesienne liście”. Dzieci miały dużo radości przy naklejaniu kolorowych liści na kartkę. Z darów jesieni powstały różne zwierzątka, drzewa itp

11.10.2017 TEATRZYK PT. "PRZYGODY STRUSIA"

 

W naszym przedszkolu gościliśmy aktorów Teatru Lalek Fraszka, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. „Przygody Strusia”. Teatrzyk bardzo spodobał się dzieciom, opowiadał o tym, jak Myśliwy przywiózł z wyprawy strusie jajo, z którego później wykluwa się tytułowy bohater.  Strusiowi w jego przygodach towarzyszą Kot, Baran, Kurczak. Bajka dobrze się skończyła i na długo pozostanie w pamięci dzieci.

 

05.10.2017 "MARTWA NATURA"- ZAJĘCIE W GR. IV

Malowanie farbami to ulubione zajęcie plastyczne dzieci. Dziś grupa IV zmierzyła się z tematem „Martwa natura”. Jak prawdziwi malarze patrząc na tacę z owocami tworzyli swoje dzieła

 

29.09.2017 GR. II NA SPOTKANIU Z PANEM BURMISTRZEM

Grupa II była z wizytą u p. Burmistrza. Dzieci oglądały gabinet, salę konferencyjną, zadawały pytania i słuchały odpowiedzi, które w dużym stopniu poszerzyły ich wiedzę o Radzyminie. Na koniec spotkania – niespodzianką był słodki poczęstunek.

 

29.09.2017 TATA OLI Z GR. IV CZYTAŁ DZIECIOM

„Czytanie w przedszkolu” – tym razem dzieciom czytał tata Oli z gr. IV. Dzieci uważnie wysłuchały bajki pt. „Śpiąca królewna – Aurora urządza przyjęcie”.

 

28.09.2017 ZAJĘCIA Z RODZICEM W GR.III

W grupie III mama Mai prowadziła ciekawe zajęcie o zwierzętach leśnych i domowych. Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.

 

27.09.2017 GRUPA IV ROBIŁA SAŁATKĘ OWOCOWĄ

Grupa IV z darów jesieni przygotowała pyszną i zdrową sałatkę owocową.

 

26.09.2017 - ZAJĘCIA W GR.IV PT. "SKĄD WZIĄŁ SIĘ CUKIER?"

Grupa IV zainspirowana przyniesionym burakiem cukrowym przez mamę Wiktora, miała ciekawe zajęcie pt. „Skąd wziął się cukier?”. Dziękujemy pani Magdalenie za pomysł i materiały do zajęć.

 

25.09.2017 BABCIA AURELKI Z GR. III CZYTAŁA DZIECIOM

„Cała Polska czyta dzieciom” – znów rozpoczęliśmy kontynuację tego tematu. Jako pierwsza czytała babcia Aurelii z gr. III.

 

18.09.2017 KONCERT MUZYCZNY PT. "O KAROLINIE, KTÓRA CHCIAŁA WIEDZIEĆ, CO TO JEST SZTUKA"

Inaugurację koncertów muzycznych rozpoczął koncert pt. „O Karolinie, która chciała wiedzieć, co to jest sztuka”. Poznaliśmy instrumenty: gitarę i ukulele. W trakcie koncertu wszystkie dzieci już doskonale znały odpowiedź na tytułowe pytanie. 

 

15.09.2017 SPRZĄTANIE ŚWIATA

W  dniu 15.09.2017 odbyła się akcja sprzątania świata. Dzieci ze wszystkich grup brały udział w sprzątaniu najbliższej okolicy. Na koniec było delektowanie się  kiełbaskami pieczonymi w ognisku na terenie przedszkolnego ogrodu.

 

14.09.2017 GRUPA III POZNAJE SKRZYŻOWANIA

Grupa III wybrała się na skrzyżowanie ulic w ramach realizacji tematu „Bezpieczna droga do przedszkola”.

 

11.09.2017 SPOTKANIE Z PSZCZELARZEM

Absolutnym hitem było spotkanie z pszczelarzem, który przywiózł ze sobą prawdziwe pszczoły w szklanym ulu. Było oglądanie pszczół przez lupę, lepienie świec z wosku, degustacja miodu, a na koniec rozdanie certyfikatów

 

06.09.2017 TEATRZYK PT. "W 7 DNI DOOKOŁA BAJEK"

Sezon teatrzyków dla dzieci rozpoczęli aktorzy Teatru Tak z przedstawieniem pt. „W 7 dni dookoła bajek”. To było bardzo ciekawe przedstawienie i wspaniała zabawa dla wszystkich.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2017
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Imieniny